22.11. 2.GPC U15, Karlovy Vary

Autor: s <badmnejdek(at)seznam.cz>, Téma: Výsledky mládeže, Vydáno dne: 23. 11. 2014

Osmička s bilancí 2-2-0...
Klárka, Tomáš a Ondra postupují na GPA do Hradce Králové!

Na 2.GPC se sešla čtyřicítka hráčů a hráček včetně naší osmičky (Klárka Košťálová, Ondra Šilhan, Tomáš Novák, Pepa Kozák, dole Matěj Cingroš, Natálka Štěříková, Pavel Bršťák a Dulča Pazderová).

Matěj s Naty skončili bohužel v předkole na raketách páru P.Pohanka/K.Zimanová (BKV Plzeň) 0:2 (14:21,12:21), 17-19.místo.

Pepča s Vendy skončili na 9-16.místě, nestačili na pár Š.Mráz/R.Vatashchuk (Sokol Doubravka, Slovan Karlovy Vary) 0:2 (10:21,5:21).

"Třináctkový pár" Pavel s Terezou Černou (TJ Dobřany) přešel prvním kolem přes pár V.Soukup/P.Plachá (BKV Plzeň) 2:1 (21:19,19:21,21:4), ve čtvrtfinále nestačili na Ondru s Evou 0:2 (16:21,8:21), velmi slušné dělené 5.místo!

Tom s Klárkou přešli přes domácí pár J.Mahr/A.Kynclová, ve čtvrtfinále jim vystavil stopku pár Š.Mráz a R.Vataschuk, také dělené 5.místo.

Slušné 2.místo páru O.Šilhan/E.Horová (Jiskra Witte Nejdek, TJ Bílá Hora) po finálové prohře, s párem J.Viktora, N.Hlušičková (Sokol Doubravka, TJ Bílá Hora) 0:2 (19:21,17:21), mrzí nedotažení prvního setu, Ondra s Evou vedli 19:16...

Volná chvilka - naše karbanice.

Naši fanoušci Lin Dana a Li-Ning...

Vendulka si zahrála s první nasazenou R.Vataschuk, podlehla 0:2 (7:21,6:21),

Natálka naopak s pozdější vítězkou N.Hlušičkovou (TJ Bílá Hora) 0:2 (4:21,11:21).

Klára porazila plzeňskou P.Piherovou 2:0 (21:7,21:4), pak ve třech setech M.Šmídovou (BKV Plzeň) 2:1 (15:21,26:24,21:15), v boji o semifinále bohužel nestačila své deblové parťačce E.Horové 0:2 (11:21,8:21), pěkné dělené 5.místo.

Pepča skončil na raketě ašského D.Flachse 0:2 (17:21,12:21).

Pavel po hladké výhře nad O.Bílým (Slovan Karlovy Vary) 2:0 (21:8,21:6), dokázal vzdorovat Š.Tichému (Badminton VK Aš) jen v prvním setu, prohrál 0:2 (16:21,11:21) a skončil na 9-16.místě.

Tomáš porazil domácího L.Leštáka (Slovan Karlovy Vary) 2:0 (21:4,21:8), pak plzeňského J.Zimana 2:1 (21:10,10:21,21:19), o medaili přišel těsnou prohrou s J.Tupým (Sokol Doubravka) 1:2 (18:21,22:20,17:21), škoda.

Na super výsledek dosáhl Matěj, po výhře nad plzeňským L.Svobodou 2:0 (21:15,21:16), oplatil porážku z německého Wackersdorfu domácímu F.Josefíkovi 2:0 (21:13,21:9), v boji o medaile nestačil na Ondru 0:2 (13:21,11:21), pěkné dělené 5.místo!

Ondra po dvou výhrách došel do semifinále, kde porazil ašského Š.Tichého 2:0 (21:11,21:17). Finále s Š.Mrázem (Sokol Doubravka) mu však nevyšlo, podlehl až příliš hladce 0:2 (14:21,11:21), postupové druhé místo a příště (v Aši na 3.GPC) mu to snad oplatí...

Pepa s Tomášem...

Natálka s Vendulkou byly blízko medaile, po výhře nad ašskou dvojicí J.Suchá/M.Kejřová 2:0 (21:18,21:10), měly dva mečboly na pár A.Krupičková/K.Zimanová (BKV Plzeň) 1:2 (14:21,22:20,22:24), nepovedlo se, škoda.

Klárka s Evou Horovou (TJ Bílá Hora) prošly až do finále, kde k velké radosti porazily pár T.Černá/M.Šmídová (TJ Dobřany, BKV Plzeň) 2:1 (13:21,23:21,21:15) a vybojovaly si také postup na 2.GPA do Hradce Králové!

Matěj s Pavlem po výhře nad plzeňským párem P.Šefl/J.Svoboda 2:0 (21:17,21:15) narazili na Tomáše s Ondrou a podlehli 0:2 (11:21,21:23), dělené 5.místo.

Ondra s Tomášem prošli až do finále, kde po vyrovnaném zápase přehráli doubravecký pár Š.Mráz/J.Tupý 2:1 (18:21,21:17,21:15) a postupují na 2.GPA do Hradce Králové.

... po převzetí pěkných cen.

Klárka s Evou při vyhlášení.

Do Hradce Králové pojede trio - Klárka, Tomáš a Ondra!