22.10. Oblastní přebor jednotlivců Karlovarského a Plzeňského kraje U17, Nejdek

Autor: s <badmnejdek(at)seznam.cz>, Téma: Výsledky mládeže, Vydáno dne: 22. 10. 2017

...osmička s bilancí 2-3-2 a 3 bramborové.



Po šestnácti letech jsme opět pořádali Oblastní přebor jednotlivců Karlovarského a Plzeňského kraje v naší tříkurtovce, za posledních 35 let potřetí (24.3.2001 Krajský přebor U19 a předtím 20.3.1982 Krajský přebor dorostu) .

Přeboru se zúčastnilo 29 hráčů a hráček Západočeské oblasti - USK Plzeň, TJ Bílá Hora, BKV Plzeň, Sokol Doubravka, Slovan Karlovy Vary a Badminton VK Aš a také naše osmička - Michal Bršťák, Matěj Šilhan, Ladislav Lešták, Ondřej Šilhan, Anna Gruberová, Natalie Štěříková, Vendula Pazderová a Klára Košťálová, která doma nechala 10 medailí z 32.

Benjamínek v teamu sedmnáctek Michal si zahrál dvouhru a mixa s Aničkou, podlehl těsně ašskému A.Wágnerovi 0:2 (20:22,18:21), v mixu s Any přešli přes karlovarský pár J.Vodenka/T.Korčmarošová 2:1 (21:19,15:21,23:21), stopku jim vystavil stříbrný pár Š.Tichý/E.Horová.

Matěj.

Matěj vybojoval cenné stříbro v deblu s bráchou Ondrou, v mixu s Barčou Šenfeldovou (Sokol Doubravka) skončili v 1.kole a ve dvouhře nestačil Matěj na Honzu Horu ve 2.kole.

Láďa.

...aut!

Láďa bohužel nestačil ve čtvrtfinále na pozdějšího vítěze Š.Mráze z Doubravky, ve čtyřhře s Honzou Horou skončili na 3.místě, v mixu s Klárkou čtvrtí...

Ládík s Klárkou.

Ondra zlatý v mixu s Naty, v deblu stříbrný a bramborová dvouhra (na postup na MČR U17 v Praze bude čekat...).

Anička vzdorovala B.Šenfeldové, ve čtyřhře s Jitkou Suchou skončily v 1.kole a v mixu již vzpomínané slušné čtvrtfinále s Míšou.

Natka vybojovala dvě zlaté a stříbro, bohužel hattrick ji unikl o dva míčky s M.Šmídovou (BK Vlaštovka Plzeň) 1:2 (11:21,21:11,19:21), přesto se stala nejúspěšnější hráčkou turnaje.

Venda podlehla ve čtvrtfinále těsně své parťačce Evě Horové 0:2 (19:21,19:21), s kterou pak přidala stříbro z deblu, kde dokázaly otočit nepříznivý stav 16:20 ve třetím setu s plzeňským párem A.Krupičková/M.Šmídová 2:1 (13:21,21:16,23:21)! v mixu ji pak druhý ze sourozenců Horových Jan pomohl vyválčit bronz.

Zlatá deblistka Klárka opět předvedla jeden ze svých skvělých výkonů, když v singlu ve vyrovnaném boji proti ambiciózní B.Viktorové (Sokol Doubravka) nechala na kurtu srdce a zvítězila 2:1 (15:21,23:21,21:19), v boji o finále nestačila Natce a v boji o bronz vzdorovala E.Horové jen v prvním setu 21:23, s Ládíkem skončili čtvrtí!

Naši parťáci.

Řipova mixérka - Bára Šenfeldová (Sokol Doubravka).

Dulčina nová parťačka - Eva Horová (TJ Bílá Hora).

Spoluhráčka Aničky - Jitka Suchá (badminton VK Aš).

Po boku Láďíka nastoupil Honza Hora (TJ Bílá Hora).

Podium pro medailisty...

Smíšená čtyřhra:
1. O.Šilhan/N.Štěříková - Jiskra Witte Nejdek
2. Š.Tichý/E.Horová - Badminton VK Aš, TJ Bílá Hora
3. J.Hora/V.Pazderová - TJ Bílá Hora, Jiskra Witte Nejdek
4. L.Lešták/K.Košťálová - Jiskra Witte Nejdek

Dvouhra chlapci:
1. Šimon Mráz - Sokol Dobravka
2. Štěpán Tichý - Badminton VK Aš
3. Jan Hora - TJ Bílá Hora
4. Ondřej Šilhan - Jiskra Witte Nejdek

Dvouhra dívky:
1. Martina Šmídová - BKV Plzeň
2. Natalie Štěříková - Jiskra Witte Nejdek
3. Eva Horová - TJ Bílá Hora
4. Klára Košťálová - Jiskra Witte Nejdek

Čtyřhra chlapci:
1. Š.Mráz/Š.Tichý - Sokol Doubravka, Badminton VK Aš
2. M.Šilhan/O.Šilhan - Jiskra Witte Nejdek
3. L.Lešták/J.Hora - Jiskra Witte Nejdek, TJ Bílá Hora
4. J.Mátl/A.Wágner - Badminton VK Aš

Zlaté holky...

Čtyřhra dívky:
1. K.Košťálová/N.Štěříková - Jiskra Witte Nejde
2. V.Pazderová/E.Horová - Jiskra Witte Nejdek, TJ Bílá Hora
3. A.Krupičková/M.Šmídová - BKV Plzeň
4. B.Šenfeldová/B.Viktorová - Sokol Doubravka

Naše trio Ondra Šilhan, Natálka Štěříková a Klárka Košťálová si tak vybojovalo postup na listopadové Mistrovství ČR U17 v Praze.