phpRS

     Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ankety
TOP 15 (článků)
Historie
Kontakt

    Seznam rubrikkulatý roh
mínus Aktuality
mínus Informace
plus Naše turnaje
mínus Soustředění/školení
mínus Výsledky dospělých
mínus Výsledky mládeže
plus Zahraniční turnaje

    Info kulatý roh


Informace

* Historie Jiskra NEJDEK

Vydáno dne 08. 05. 2008 (17857 přečtení)



Počátky činnosti našeho oddílu sahají až do šedesátých let.Tehdy se scházela parta nadšenců v tělocvičně staré školy.

V roce 1965 jsme založili oddíl badmintonu a začali hrát okresní soutěž, v sestavě Jan Virgilio, Jaroslav Pařík, Jan Machek, František Král a jeho dcera Jitka Králová (později Ociepková).
Hraje také Josef Vokoun (1965-68).

V roce 1966 přichází Jiří Chroust (nějaký čas i předsedou odd.), mezi žáky jeho sestra Věra Chroustová (později Růžičková, hrála 1966-69), Irena Hájková (později Nováková), její sestra Soňa Hájková (později Kurková) a Miloslav Mareš.

V roce 1967 jsme přešli do tělocvičny nové školy (3 hřiště).
Začínají Norbert Malý, Josef Kopecký a Dana Podušková.

Od roku 1969 jsme pořádali turnaj O pohár města Nejdku.

V roce 1970 začal svoji bohatou kariéru Milan Urbánek. Mezi žáky Jan Pařík.

V sezoně 1971/1972 byla krajská soutěž B obsazena sedmi družstvy, převážně plzeňskými, Ostrovem a námi.K překvapení všech i našemu jsme tuto soutěž vyhráli a postoupili do přeboru Západočeského kraje - KP A.
1. Jiskra Nejdek     18b
2. TJ Sokol Doubravka B    17b
3. Slavoj MP Plzeň     17b
4. Škoda Ostrov B     11b
5. Dukla Plzeň Bory    10b
6. Slavia LF Plzeň B    8b
7. Kovo Sedlec B    1b
Složení družstva František Král, Milan Urbánek, Vilém Závadka, Jaroslav Pařík, Jan Machek, Miloslav Mareš, Jiří Chroust, Jan Virgilio, Petr Musil, Nikolaj Pronin, Marcela Bartušová (později Křečková), Marcela Rousová (později Blažková, hrála 1970-75). Hráli také Jiří Andrlík (nějaký čas předsedou oddílu), Karel Pěnkava a Libor Hruška.

V roce 1972 začali svoji bohatou kariéru Jiří Šťastný, Jaromír Vlk a Josef Špulák.
4.ročník O pohár města Nejdku v dubnu 1972 vyhrál rodák z Přebuzu J.Plzák (TJ Prazdroj Plzeň) před P.Rybou (Lokomotiva Cheb) a M.Juráčkem (Škoda Ostrov), M.Urbánek skončil pátý.

Družstva KPA v sezoně 1972/1973 - Slavia Karlovy Vary, Kovo Sedlec A, ČSAD Plzeň A, Keramika Chlumčany, Prazdroj Plzeň B, Sokol Doubravka B, TJ Přeštice, Jiskra Nejdek.
Sestava - Jan Machek, Vilém Závadka, Nikolaj Pronin, Jaroslav Pařík, Marcela Bartušová, Marcela Rousová, Vlasta Kuthanová (později Malá).
Družstva v KP dorostu - Škoda Ostrov, Prazdroj Plzeň, Sokol Doubravka, Olympie Březová, TJ Přeštice, Jiskra Nejdek.

V roce 1973 se v dorostu prosazuje Miluše Machková a Jan Pařík, později také Jana Machková, Aleš Marek. Hrali také Miroslav Dušek, Anna Gardášová a Edita Nováková.

6.ročník O pohár města Nejdku v dubnu 1974 vyhrál Kotlín před J.Plzákem (oba TJ Prazdroj Plzeň) a F.Turčinkem (Škoda Ostrov), mezi 46 muži byli také naši J.Šťastný, N.Malý, M.Urbánek, Jan Pařík, V.Závadka, J.Machek, P.Musil a J.Andrlík, 18 žen.

Družstva KPA v sezoně 1974/1975, TJ Přeštice, Slavie LF Plzeň B, Kovo Sedlec A, Keramika Chlumčany, Prazdroj Plzeň B, Jiskra Nejdek A, Lokomotiva Cheb, Slavoj MP Plzeň A.
Sestava - Jan Machek, Petr Musil, Milan Urbánek, Nikolaj Pronin, Miluše Machková, Marcela Bartušová, Marcela Rousová.

V roce 1975 začali Lubomír Marek a Jan Machek pracovat s mládeží a výsledky se začaly projevovat.
Hrálo se s celodřevěnými raketami, později s dřevěnými s kovovou tyčkou a později se sovětskými zn.Lastočka, kdo měl anglickou „Karltonku“ to byl King, míče byly občas péřové, ale jinak hlavně východoněmecké zn.Schwalbe řečené švabáky, ale byla také sezona, kdy byly pouze celoplastové, které trenér L.Marek navrtával, tak aby měly alespoň trošku odpovídající letové vlastnosti.
7.ročník O pohár města Nejdku v dubnu 1975, na 5-6.místě skončili Jiří Šťastný i Miluše Machková.

V sezónách 1975/1976 a 1976/1977 nastupovali naši žáci v této sestavě - Jan Spazierer, Stanislav Minář, Miloš Kulda, Ivan Taneček, Tomáš Spazierer, Radek Marek (1977), Marie Rapavá, Soňa Simonová, Lenka Marková a Jitka Ryvolová.
8.ročník O pohár města Nejdku v květnu 1976 vyhrál M.Novák před Z.Homolkou (oba Loko Kladno), v ženách H.Turčinková (Škoda Ostrov) před D.Samcovou (Žďas Žďár n.S.).

Od roku 1977 se Marie "Máša" Rapavá pravidelně zúčastňovala Národních turnajů žactva a dorostu, až do roku 1980.
Jiří Šťastný byl posledním rokem v dorostu a vyhrál tři dorostenecké národní turnaje (NŽT) ze čtyř ve dvouhře.

V březnu 1978 se naše družstvo dorostu (Jan Spazierer, Miloš Kulda, Miroslav Frank, Jaroslav Štochl - oba na hostování z Olympie Březová na Sokolovsku, Jana Machková, Marie Rapavá a Lenka Marková) zúčastnilo Přeboru ČSR družstev dorostu v Praze (ČKD Kompresory) a Českých Budějovicích a obsadilo pěkné 4.místo (pořadí družstev - 1.Spartak Pavlovice Liberec, 2.ČKD Kompresory Praha, 3.Baník VÚ Ostrava, 4.Jiskra Nejdek, 5-6.Technoplast Chropyně a Rudý Letov Praha, 7-8.TJ Spartak Dobruška a TJ Škoda České Budějovice, první dva postoupili na MČSSR).
10.ročník O pohár města Nejdku v dubnu 1978 vyhrál P.Homolka (Loko Kladno) před V.Liškou (Slavie PF Plzeň) a J.Boháčem (ČKD Kompresory Praha), v ženách kralovala J.Homolková (Loko Kladno) před D.Chrastinovou (ČSAD Plzeň) a naší Machkovou.

V roce 1979 vybojoval Jiří Šťastný vítězství na třech republikových turnajích (např.zlato v deblu s Petrem Koukalem), a hlavně bronzovou medaili na MČSR (s plzeňským J.Vožechem v H.Králové) a krásné páté místo na MČSSR.
V roce 1979 se do Nejdku přistěhoval Jiří Křeček (Prazdroj Plzeň a Slavie LF Plzeň) a později posílil A družstvo.

Oddíl má v letech 1979-1986 stabilně dvě družstva dospělých, družstvo dorostu a družstvo žactva (to vyhrává v kraji a postupuje na Pohár Vlaštovky Československé televize, např. 1979 do Znojma, 1980 do Rožnova p.R. a 1981 do Prahy).

V letech 1980 a 1981 nastupovali naši žáci A i B v této sestavě - Jan Hajtman, Jiří Čajka, Radek Marek, Stanislav Jaroš, František Němec, Stanislav Newiak, Martin Pařík, Zdenek Gonda, Roman Kalivoda, Hana Kubišová, Martina Krejčová, Diana Krejcarová, Hana Jílečková, Monika Krejčová, Elena Malá a Jana Hýblerová.

V roce 1982 skončilo družstvo starších žáků v Krajském přeboru (František Němec, Stanislav Newiak, Martin Pařík, Hana Jílečková a Diana Krejcarová) na 2.místě, po finálové prohře 2:4 se Slávií PF Plzeň.
Složení družstva dospělých 1981/1982 - Jiří Křeček, Jaromír Vlk, Milan Urbánek, Lubomír Marek, Jan Spazierer, Miloš Kulda, Vilém Závadka, Marie Rapavá, Jana Machková, Lenka Marková a Jitka Ryvolová.
V dubnu 1982 v Praze na turnaji veteránů/seniorů vyhrál Lubomír Marek před Milanem Kabátníkem (TJ Motorlet Praha) a Janem Machkem v kategorii 48-55let.

V roce 1983 skončilo družstvo dorostu v čtyřkolovém Krajském přeboru (Jan Hajtman, Jiří Čajka, František Němec, Stanislav Newiak, Libor Blažko, Hana Kubišová, Martina Krejčová, Hana Jílečková a Diana Krejcarová) na 2.místě.

V sezoně 1983/1984 nastupovalo první družstvo v KPA v sestavě - Miloš Kulda, Zdenek Babka, Jaromír Vlk, Jiří Čajka, Jan Hajtman, Marie Šťastná, Hana Kubišová a Martina Krejčová.
Druhé družstvo nastupovalo v KPB v sestavě - Milan Urbánek, Vilem Závadka, Lubomír Marek, Jan Machek, Josef Špulák, Stanislav Hejlík, Jan Pařik, Norbert Malý (rozhodčí III.), Jaroslav Pařík, Jana Machková, Jitka Ryvolová, Božena Poláková a Helena Pěnkavová.

V únoru 1984 skončilo družstvo dorostu (František Němec, Stanislav Newiak, Martin Pařík, Hana Jílečková a Diana Krejcarová) na 2. místě Krajského přeboru po prohře 2:5 se Spartakem Chrást. Konečné pořadí - 1.Spartak Chrást, 2.Jiskra Nejdek, 3.Slavia PF Plzeň, 4.TJ Prazdroj Plzeň, 5.Škoda Ostrov, 6.TJ ČSAD Plzeň.
V květnu 1984 bojovalo naše vítězné žákovské družstvo (Zdenek Gonda, Jaroslav Wilfer, Irena Bečvářová a Eva Rychtářová) na Otevřeném turnaji v Plzni. Nejúspěšnějším hráčem turnaje byl i náš Zdenek Gonda. Mrzela prohra se Startem Liberec 2:3.

Jiří Štastný vybojoval titul Krajského přeborníka dospělých v roce 1985 .
Družstvo dospělých skončilo na 2.místě KP A - 1984/1985, (1.Sokol Doubravka, 2.Jiskra Nejdek, 3.Slavie LF Plzeň, 4.TJ Přeštice, 5.TJ Prazdroj Plzeň, 6.TJ ČSAD Plzeň, 7.Škoda Ostrov, 8.Lokomotiva Cheb).

V květnu 1986 obsadil 3.místo Jan Spazierer a 5.místo Hana Kubišová na turnaji O zlomenou raketu ve Velkých Popovicích.
V září 1986 zvítězil Stanislav Newiak se Zdenkem Gondou ve čtyřhře na tradičním turnaji ke Dni železničářů v Chebu.

V roce 1987 (sezona 1986/1987) bojovalo družstvo dospělých po vítězství v KP, o postup do 2.ligy, bohužél ve finále kvalifikace podlehlo Astře Praha 3:5.(Jiří Šťasný, Jan Spazierer, Miloš Kulda, Jiří Čajka, Marie Rapavá-Šťastná a z Plzně Zdenka Vitoušová), bohužél v příští sezoně odchází někteří hráči do Slavie Karlovy Vary, kde se pokouší vybojovat 2.ligu.

V roce 1989 (sezona 1988/1989) nastupovalo jediné družstvo v KPB v této sestavě - František Němec, Stanislav Newiak, Zdeněk Babka, Vilém Závadka, Jaromír Vlk, Josef Špulák, Milan Urbánek, Hana Jílečková-Tanečková, Miluše Machková-Dohnalová, Hana Kubišová, Jana Veselíková .

V roce 1990 porážíme doma německé družstvo Merscheider Turnverein Solingen vedené naším exhráčem Mílou Marešem, v přátelském utkání.

V roce 1991 první společný zahraniční start v německém Solingenu. Zvítězili jsme 10:4.

V roce 1992 převzal oddíl manažér Stanislav Newiak a k mládeži později přichází nový trenér Stanislav Hejlík.
Činnost oddílu je možná hlavně díky příspěvkům od sponzorů (Drogerie Macek,...) a později i města.
Pořádáme první "Porcelánový" turnaj - Bohemia později Thun cup.

V roce 1993 vítězíme v KP B a po šesti letech se vracíme mezi západočeskou elitu.

V roce 1995 (sezona 1994/1995) nastupovalo družstvo v KPA v této sestavě - František Němec, Libor Marek, Václav Gonda, Josef Špulák, Stanislav Newiak, Jaromír Vlk, Zdeněk Babka, Martina Kamarytová, Hana Šlehubrová a Jitka Ryvolová-Gewitscherová.

Pomáháme s organizací 16-25.2.1996 při Thomas a Uber cupu (World Team Badminton Championship v Praze-Průhonicích) a také při pořádání Mistrovství Evropy Juniorů v Nymburku v roce 1997.

V sezoně 1996/1997 končí družstvo dospělých v KPA na 2.místě v sestavě : Vladimír Zeman (přestoupil z K.Varů), Zdeněk Gonda, Stanislav Newiak, František Němec, Jan Spazierer, Libor Marek, Marie Šťastná, Martina Kamarytová, Hana Šlehubrová a Alena Jílečková-Schwarzová.
Jana Hejlíková startovala na Celostátních turnajích U14 v Ivančicích v listopadu 1996 - fantastické 3.místo ve čtyřhře s R.Hamplovou (Slavia Opava) a nominovala se také na MČR U14 1997 do Liberce, kam bohužél nejela.

V květnu 1998 oddílové utkání Markové vs. Jiskra 2:4.
V bavorském Weidenu vyhrálo naše družstvo (Zdenek Gonda, Stanislav Newiak, Vladimír Zeman, Libor Marek, Hana Šlehubrová a Marie Štastná) silně obsazený turnaj 1.Grand Team Tournament, září 1998.

V březnu 1999 na MČR ml.žactva U13 v Liberci vybojoval Kája Fassel dvě bronzové medaile (dvouhra, čtyřhra s D.Petrem z Ostrova).

Fassel
 V roce 2000 (sezona 1999/2000) startovala Mirka Růžičková na MČR U13 v Plzni jako nasazená jednička, bohužél z toho bylo "jen" 5-8.místo.

 V lednu 2001 na Celostátním turnaji ml.žactva U13 v Ostravě (Orlové) vybojovala Tonička Borčíková dvě bronzová umístění (čtyřhra, mix). Na MČR U13 v Plzni skončila Tonička v mixu s D.Techlovským (Motorlet Praha) na krásném 5-8.místě, ve dvouhře 9-16.místo.
V březnu 2001 jelo obhajovat loňské 8.místo z Břeclavi družstvo žactva na MČR družstev do Českého Krumlova ve složení Kája Fassel, Ríša Košek, Tomáš Linhart, ostrovský David Petr, Mirka Růžičková, Tonička Borčíková a Lenka Kudrnová a byla z toho překrásná 4.příčka (trenér Stanislav Hejlík).
V dubnu 2001 na MČR st. žactva U15 v Liberci vybojoval Kája Fassel (5-8,3-4,5-8) bronzovou  medaili (čtyřhra s D.Petrem z Ostrova), společně S Mirkou Růžičkovou (17-24,9-16,5-8) skončili na 5-8.místě.

1.dubna 2001 zahájily provoz oddílové webové stránky – badmnejdek.wz.cz, badm.xmaestro.com (později badminton-nejdek.cz), stránky "webmastrují" David Ježek a od r.2005 i Stanislav Newiak.

V roce 2002 vybojovala Miroslava Růžičková pod vedením trenéra S. Newiaka první historické zlato pro Nejdek na MČR U15 v Plzni ve smíšené čtyřhře s doubraveckým M.Karasem a bronz ve čtyřhře s A.Balcarovou z Č.Krumlova.
Na MČR U13 v Dobrušce startovalo duo Tomáš Linhart (9-16,5-8,9-16) a Michal Bernášek (x,5-8,x).
V listopadu 2002 startovala Miroslava Růžičková na Mezinárodním mistrovství ČR juniorů (Czech Junior Int.) v Orlové, kde v mixu skončila s M.Karasem na děleném 9.místě, ve dvouhře skončila v kvalifikaci po prohře s polkou Jarockou.

V roce 2003 začíná spolupráce mezi trenérem S.Newiakem a hráčkou Marcelou Nesvedovou.
Miroslava Růžičková přivezla tři devátá místa z MČR U17 z Dobrušky.
Mezi žáky se v kraji začínají prosazovat - Tomáš Linhart, Michal Bernášek a Vít Šlehubr.
Miroslava Růžičková opět startovala na Czech Junior International v Orlové.

V roce 2004 (sezona 2003/2004) startovala na MČR dospělých v Plzni Mirka Růžičková, ve čtyřhře a smíšené čtyřhře neprošla sítem kvalifikace MČR.
Na MČR U15 v Sázavě Marcela Nesvedová a obsadila 9-16.místo, v mixu skončila v 1.kole, Tomáš Linhart skončil v 1.kole čtyřhry s J.Šulou (TJ Ostrov).
Mirka Růžičková startovala na MČR U17 v Brně (9-16,5-8,5-8).

V roce 2005 vybojovala Miroslava Růžičková na MČR U19 v Sázavě bronz ve smíšené čtyřhře s M.Karasem, ve dvouhře skončila v 1.kole, ve čtyřhře s plzeňskou Zelenkovou na 5-8.místě.
Marcela Nesvedová startovala na MČR U15 v Orlové (9-16,9-16,17-32), také Vít Šlehubr (25-32,9-16,17-32).
Zdenek Gonda (x, 9-16,17-32) a Mirka Růžičková (x, 5-8,17-32) startovali na MČR dospělých v Plzni.
Družstvo v sestavě Jiří Šťastný, Libor Marek, Miloš Kamaryt, Zdenek Gonda, Stanislav Newiak (rozhodčí III. od roku 2002), Michaela Osladilová, Miroslava Růžičková a Petra Rosolová zvítězilo po 18ti letech v KP a následně doplněno Pavlem Popilkou, Tomášem Palečkem a Kristýnou Felixovou vybojovalo historický postup do 2.ligy.
Tréninky dětí vede duo Hana Šlehubrová a Radek Marek.

V historicky první druholigové sezoně 2005/2006 obsadilo družstvo pěkné 4.místo, v sestavě Libor Marek, Zdeněk Gonda, Pavel Popilka, Miloš Kamaryt, Tomáš Paleček, Stanislav Newiak, Miroslava Růžičková, Kristýna Felixová a Marcela Nesvedová, (1.Sokol Meteor Praha Radotín B, 2.Astra ZM Praha, 3.Esiko Kladno, 4.Jiskra Nejdek, 5.BK Baník Most, 6.SK Prosek Praha B, 7.TJ Spoje Praha).
Startovalo B družstvo v KP B.
Miroslava Růžičková vybojovala na MČR U19 v Brně bronzovou medaili ve smíšené čtyřhře s Milanem Karasem, ve dvouhře skončila na 9-16.místě.
Marcela Nesvedová startovala na MČR U17 v Liberci (25-32,5-8 s plzeňskou K.Lepkovou,17-32).
Zdenek Gonda startoval na MČR dospělých v Českém Krumlově s Martinem Červeným (USK Plzeň).
Zdeněk Šlehubr startoval na MČR U13 v Plzni, bohužél skončil v 1.kole dvouher i čtyřher s A.Košinárem z Bílé Hory.

Ve druhé druholigové sezoně (2006/2007) však skončilo v sestavě Jan Klimaj, Libor Marek, Miloš Kamaryt, zahraniční posila Tung Hai Trinh, Stanislav Newiak, Marcela Nesvedová a Miroslava Růžičková,  poslední a sestoupilo do KP A (1.Astra ZM Praha, 2.Esiko Kladno, 3.USK Plzeň, 4.BK Baník Most, 5.SK Prosek Praha B, 6.TJ Spoje Praha, 7.Jiskra Nejdek).
Startovalo B družstvo v KP B .
V únoru 2007 vybojovala Marcela Nesvedová pěkné 9.místo ve dvouhře na MČR dospělých v Č.Krumlově, startovala také Miroslava Růžičková ve čtyřhře.
V dubnu 2007 se zúčastnil Stanislav Newiak Mistrovství světa seniorů v taiwanském Taipei a při návratu jeho svěřenkyně Marcela Nesvedová vybojovala v H.Králové na MČR U17 bronzovou medaili ve čtyřhře s A.Krtičkovou z Mostu.
Marcela Nesvedová startovala na svém třetím MČR v jedné sezoně, a to na MČR U19 ve Vinoři (17-24,9-16,9-16).

V roce 2008 skončilo družstvo dospělých v KPA na 3.místě (2007 / 2008).
Marcela Nesvedová startovala na MČR U19 v Sázavě (17-24,5-8 s ústeckou Pilařovou,9-16).
Miroslava Růžičková (mix) a Marcela Nesvedová (dvouhra, čtyřhra) startovaly na MČR 2008 v Praze (skončily v kvalifikaci resp. v 1.kole čtyřhry).

V roce 2009 skončilo družstvo dospělých v KP v sestavě Jan Klimaj, Tung Hai Trinh, Miloš Kamaryt, Radek Marek, Stanislav Newiak, David Ježek, Marcela Nesvedová a Štěpánka Beranová z Plzně na 1.místě (2008/2009) a v následné Kvalifikaci o 2.ligu zvítězilo a senzačně postoupilo!!!
1.místo Marcely Nesvedové na Victor Junior Cupu v Berlíně, ve čtyřhře U22A s Megawati G. Sari (INA) v dubnu 2009.
Adam Nesveda startoval (dvouhra, čtyřhra) na MČR U13 2009 v Praze-Vinoři (skončil v 1.kole).

Sezona 2009/2010 je historicky naše třetí ve druhé lize.Družstvo pod vedením Stanislava Newiaka v sestavě Filip Týc (Spoje Praha), Jan Klimaj, Miloš Kamaryt, Tung Hai Trinh, Zdeněk Gonda, Marcela Nesvedová, Martina Brejchová (Slavoj Plzeň) a Štěpanka Beranová skončilo na předposledním 6.místě, přesto sestoupilo, (1.Slavia TU Liberec, 2.Sokol Doubravka, 3.BaC Esiko Kladno, 4.SKB Český Krumlov, 5.USK Plzeň, 6.Jiskra Nejdek, 7.SK Prosek Praha B).
Jan Klimaj startoval ve dvouhře na MČR v Radotíně (skončil v kvalifikaci).
Ondřej Marek startoval (dvouhra, čtyřhra) na MČR U13 2010 v Benátkách n.J. (skončil v 1.kole).

Sezona 2010/2011 začala po sestupu z 2.ligy bez našeho družstva dospělých, někteří hráči hostují v USK Plzeň, BaC Kladno a BV Annaberg.
Záčátkem října 2010 jsme oslavili 45let od založení a přítomni byli jak zakladatelé tak i většina hráčů, kteří prošli během 45 let oddílem.
V polovině října 2010 Marcela Nesvedová obsadila 17.místo na 23.Cyprus International ve dvouhře, v mixu s dánem J.B.Marcussenem skončili v kvalifikaci.
Adam Nesveda startoval ve čtyřhře s J.Novákem z Bílé Hory na MČR U15, v březnu 2011 v Hradci Králové (skončil v 1.kole). Ondřej Marek startoval na MČR U13, v dubnu 2011 v Českém Krumlově a bohužél skončil v 1.kole dvouhry, čtyřhry i smíšené čtyřhry.

V sezoně 2011/2012 přebírá tréninky dětí Mirka Růžičková (jen do půlky roku 2013) a později Miloš Kamaryt (a stále také Stanislav Newiak a Josef Špulák).
V listopadu 2011 skončila Marcela Nesvedová na turnaji Miami International na pěkném 3.místě ve čtyřhře s K.Robertson z Trinidadu, ve dvouhře na 17.místě a ve smíšené čtyřhře na děleném 5.místě s brazilcem L.E.Martinezem.Následně se objevila historicky jako první "Nejdečanka"ve světovém žebříčku BWF na 614.místě ve dvouhře a 526.místě ve smíšené čtyřhře.
V lednu 2012 "slavíme" 20 let spolupráce s Drogérií Macek, v únoru zakupuje Miloš Kamaryt vyplétací stroj a tak jej konečně v oddílu také máme.
Žákovské družstvo U13 (Ondřej Marek, Matěj Hampl, Jan Lukeš, Simona Špuláková a Romana Vatashchuk ze Slovanu K.Vary) skončilo v Přeboru Karlovarského a Plzeňského kraje na 2.místě.
Koncem dubna 2012 startovala Simona Špuláková na MČR U13 v Praze a obsadila krásné 5.místo ve čtyřhře s V.Novou (Goram Teplice), ve dvouhře skončila na 25-32.místě a smíšené čtyřhře na 9-16.místě.
Marcela Nesvedová vyhrála potřetí náš Thun cup ve dvouhře (2012, 2011, 2009).

Sezona 2012/2013.
Mirka Růžičková vybojovala v listopadu 2012 s H.Milisovou (SKB Č.Krumlov) 1.místo ve čtyřhře na GPB Hradecký lev.
Koncem roku 2012 "slavíme" 20 let spolupráce s firmou Witte-Automotive v Nejdku.
V lednu 2013 nastoupila Mirka Růžičková v dresu SokolaMeteor Praha Radotín A (za který hostovala v B týmu v 1.lize) byl to historicky první start našeho hráče/ky v Extralize!
Adam Nesveda startoval na Mistrovství ČR U17 v Orlové, ve dvouhře a smíšené čtyřhře postoupil do 2.kola, ve čtyřhře skončil v 1.kole.
8.místo na květnovém Mistrovství ČR družstev žáků U15 v Českém Krumlově - Ondřej Šilhan, Ondřej Marek, Mai Nguyenová, Simona Špuláková a teplické posily Veronika Nová a Ondřej Valter.
Na šestý pokus zvítězilo naše družstvo (Marcela Nesvedová, Miroslava Růžičková, Adam Nesveda, Zdenek Gonda, Stanislav Newiak a Jan Klimaj) na dobře obsazovaném turnaji 7.Sparkassen cup v německém Stollbergu, červen 2013.

Sezona 2013/2014.
V srpnu 2013 skončila Marcela Nesvedová na turnaji Mauritius International na pěkném 5.místě ve smíšené čtyřhře s domácím Stephanem Beeharrym, ve dvouhře a čtyřhře s domácí Yeldie Louison skončila ve 2.kole.
V listopadu 2013 skvělé 3.místo tria - Natalie Štěříková, Matěj Šilhan a Pavel Bršťák v barvách Západočeského šestičlenného výběru na Celostátním turnaji družstev U11 - 8.Czech talent v Českém Krumlově!
V lednu 2014 skončilo družstvo U13 (Ondřej Šilhan, Matěj Mühlheim, Pavel Bršťák, Matěj Šilhan, Vendula Pazderová a Natalie Štěříková) na 4.místě v Oblastním přeboru.
Marcela Nesvedová se probojovala na MČR ve čtyřhře, odkud byla den před rozlosovaným turnajem odvolána ZpčBaS...
V březnu 2014 skončilo družstvo U15 (Ondřej Šilhan, Ondřej Marek, Simona Špuláková a teplické posily Ondřej Valter a Lenka Svobodová) na 2.místě v Oblastním přeboru.
1.místo Ondry Šilhana v singlu U13B na Victor Junior Cupu v Berlíně v dubnu 2014.
Simona Špuláková postoupila ve čtyřhře na MČR U15 do Hradce Králové, kam nejela.
Ondra Šilhan startoval na MČR U13 v Liberci v květnu 2014, ve čtyřhře obsadil dělené 5.místo s Janem Horou, ve dvouhře skončil ve druhém kole v mixu s Evou Horovou (oba TJ Bílá Hora) v prvním kole.

Sezona 2014/2015.
V lednu 2015 skončilo družstvo U13 (Matěj Šilhan, Matěj Cingroš, Pavel Bršťák, Andrea Semanová, Miriam Mühlheimová a Natalie Štěříková) na 2.místě v Oblastním přeboru.
Marcela Nesvedová vyhrála Oblastní přebor ve čtyřhře.
V březnu 2015 skončilo oslabené družstvo U15 (Natalie Štěříková, Vendula Pazderová, Klára Košťálová, Matěj Šilhan, Pavel Bršťák a Josef Kozák) na 3.místě v Oblastním přeboru.
Ondra Šilhan startoval na MČR U15 v Pardubicích v dubnu 2015, ve dvouhře skončil ve druhém kole a v mixu s Romanou Vatashchuk (Slovan K.Vary) také ve druhém kole, ve čtyřhře s Tomášem Novákem v 1.kole, tedy třikrát dělené 9.místo.
Na MČR U13 v Orlové v květnu 2015 startovalo duo Natalie Štěříková a Pavel Bršťák ve dvouhrách, bohužel oba vypadli již v 1.kole.
Na MČR seniorů v Dobřanech začatkem května 2015 vybojoval titul Mistra ČR Miloš Kamaryt (50+), ve čtyřhře (45+) přidal stříbro s Petrem Krásným (Sokol K.Dvůr). Josef Špulák (60+) vybojoval stříbro ve dvouhře a přidal bronz ve čtyřhře.
V květnu 2015 skončila Marcela Nesvedová na turnaji Trinidad & Tobago International na pěkném 5.místě ve smíšené čtyřhře se Sabeelem Fosterem z Barbadosu.Ve dvouhře skončila v 1.kole a ve čtyřhře se Sabrinou Scott z Barbadosu obsadila 9.místo.
V červnu 2015 startovala šestice Nejdečáku v rakouském Wolfurtu na 2.Victor Hofsteig Youth Int. Stříbro a bronz v párovkách U11 přivezl Matěj Šilhan, bronz ve dvouhře U13 přidala Natalie Štěříková.

Sezona 2015/2016.
Miloš Kamaryt startoval na 7.Mistrovství světa seniorů ve švédském Helsingborgu, ve dvouhře i čtyřhře dokázal postoupit do druhého kola.
Záčátkem října 2015 jsme oslavili 50let od založení oddílu.
V prosinci 2015 startovalo naše trio Veronika Nováková, Matěj Šilhan a Pavel Bršťák na Mistrovství ČR U13 v Českém Krumlově, Veronika skončila v 1.kole dvouhry a na 5-8.místě ve čtyřhře s A.Schořovou (So Králův Dvůr), Pavel skončil ve 2.kole mixu s B.Viktorovou (So Doubravka), ve dvouhře na pěkném 5-8.místě a ve čtyřhře s Matějem Šilhanem v 1.kole.
Ondra Šilhan startoval v prosinci 2015 na Mistrovství ČR U15 v Liberci, v mixu s Adélou Antošovou (Astra ZM Praha) skončili na 5-8.místě, ve dvouhře taktéž na 5-8.místě a ve čtyřhře s Filipem Markem (BK TU v Liberci) také čtvrtfinále, tedy 5-8.místo.

V lednu 2016 zvítězilo naše družstvo ve složení - Anna Gruberová, Veronika Nováková, Adéla Dvořáčková, Tomáš Bršťák, Matěj Šilhan a Michal Bršťák na otevřeném Oblastním přeboru Plzeňského a Karlovarského kraje družstev U13 - 3.Memoriál A.Wankové v Plzni.
O tréninky dětí se staral Miloš Kamaryt o přípravku Jaroslav Veselík a Zdena Blažejová, s kondiční přípravou pomáhal Libor Dvořáček.
V únoru 2016 se naše kvarteto zúčastnilo turnaje - Spanish Youth Junior Int. Asturias TTR ve španělském Oviedu. Ve dvouhrách zvítězily Veronika Nováková (U11) a Natalie Štěříková (U13), zlato přidaly i v deblu (U13), bronz přidal Ondřej Šilhan (U15) a spolu s Matějem Šilhanem přidali bronz v deblu (U15).
Ještě v únoru 2016 přivezli Matěj Šilhan a Veronika Nováková z 1.GPA U13tek v Aši dvě bronzové, spolu v mixu a Veronika v deblu s Klárou Šilhavou z Hamru Praha.
Natalie Štěříková vyhrála dvouhru U13B na Yonex Junior Cupu v Berlíně.
V květnu 2016 přivezl Miloš Kamaryt zlato z deblu z MČR seniorů.
V září startoval Miloš Kamaryt na ME seniorů ve slovinském Podčetrteku, kde vybojoval dělené 9.místo s Borisem Kraisem, ve dvouhře skončil ve 2.kole.
Vítězství družstev U13 i U15 v OP.
Naše družstvo U15 obsadilo 8.místo na listopadovém MČR v Českém Krumlově, ve složení Pavel Bršťák, Matěj Šilhan, Ladislav Lešták, Natalie Štěříková, Veronika Nováková a Anna Gruberová.
Na MČR U13 v Českém Krumlově startovalo duo Matěj Šilhan (17-24,5-8,5-8) a Veronika Nováková (5-8,3,5-8), medaile po devíti letech, 3.místo páru Veronika Nováková a Klára Šilhavá (SK Hamr Praha).
Na MČR U17 v Mostě startovalo trio Ondřej Šilhan (x,9-16,x), Klára Košťálová (x, 17-20,x) a Natalie Štěříková (17-24,17-20,x), všichni skončili bohužel v 1.kolech.
Na MČR U19 v Ostravě startovalo duo Viktor Lutsak a Josef Kozák ve čtyřhře, bohužel skončili v 1.kole.
Na MČR U15 v Heřmanově Městci u Pardubic v prosinci 2016 startovalo trio Pavel Bršťák (25-32,x,x), Natalie Štěříková (9-16,9-16,9-16) a Veronika Nováková (x,9-16,x), tento rok jsme obsadili všechna mládežnická MČR.

V lednu 2017 byla Veronika Nováková součástí Talent Teamu ČR v maďarské Pesci, kde v konkurenci deseti zemí, obsadili 3.místo.
Na únorovém GPA U13 v Aši vybojovala Veronika Nováková zlato ve dvouhře, stříbro (mix) a bronz (čtyřhra).
Ze slovinské Lendavy přivezlo v dubnu trio Matěj Šilhan, Ondřej Šilhan a Natalie Štěříková čtyři bronzové - 12.Srebrna Žogica.
V květnu 2017 vybojoval Miloš Kamaryt na MČR seniorů v Dobřanech zlato ve čtyřhře 50+ s libereckým J.Dohnalem, stříbro 50+ ve dvouhře a bronz 40+ s exklumlovskou M.Exl.
Vítězství družstev U13 i U15 v OP.
Říjen 2017, Pardubice, 4.místo, vyrovnané historické maximum na MČR družstev U15 ve složení Jan Hora (TJ Bílá Hora), Matěj Šilhan, Ladislav Lešták, Natalie Štěříková, Veronika Nováková a Anna Gruberová.
Na listopadovém MČR U17 v Praze startovalo trio Ondřej Šilhan (x,9-16,17-24), Klára Košťálová (x,9-16,x) a Natalie Štěříková (x,9-16,9-16).
Na listopadovém MČR U15 v Ostravě startovalo trio Matěj Šilhan (20-24,9-16,17-24), Veronika Nováková (9-16,5-8,9-16) a Natalie Štěříková (5-8,5-8,17-24).
V Liberci na prosincovém MČR U13 startovalo naše trio Michal Bršťák (20-24,9-16,x), Adéla Dvořáčková (x,9-16,x) a "medailová" Veronika Nováková (2,3,2) - vicemistryně ČR ve dvouhře, třetí ve čtyřhře s ašskou M.Flachsovou a druhá v mixu s D.Dvořákem (TJ Sokol České Budějovice).
První týden v lednu 2018 se konalo MČR 2017 U19 v Mostě, s naším duem Ondřej Šilhan (x,9-16,17-24) a Vendula Pazderová (x,9-16,x), opět jsme obsadili všechna mládežnická MČR.

V květnu 2018 Miloš Kamaryt bronzový na MČR veteránů v Brně.
Veronika Nováková přivezla dvě stříbrné (čtyřhra a mix) z Adria Youth International U15 z chorvatské Opatije.

Hráči a trenéři startují také v zahraničí – Německo, Itálie, Rakousko, Dánsko, Taiwan, Francie, Vietnam, Slovensko, Finsko, Irsko, Španělsko, Lucembursko, Kypr, USA, Slovinsko, Mauritius, Trinidad & Tobago, Švédsko, Maďarsko a Chorvatsko.

Pořádáme také mezinárodní turnaje dětí a dospělých (Thun cup, Witte cup, Victor cup.)

Statistika medailí z MČR :
Jiří Šťastný           0-0-1 (1979-dosp.), 1x
Karel Fassel          0-0-3 (1999-U13, 2001-U15), 2x
Mirka Růžičková   1-0-3 (2002-U15, 2005-U19, 2006-U19), 11x
Marcela Nesvedová  0-0-1 (2007-U17), 8x
Veronika Nováková  0-2-2 (2016, 2017-U13), 5x

Miloš Kamaryt    3-2-2 (2015, 2016, 2017, 2018 - veteráni 50+)
Josef Špulák      0-1-1 (2015 - veteráni 60+)

Čtvrtfinalisté z MČR (jen ti co nejsou uvedeni výš) :
Antonie Borčíková  (2001 - U13), 1x
Tomáš Linhart  (2002 - U13), 2x
Michal Bernášek  (2002 - U13), 1x
Simona Špuláková  (2012 - U13), 1x
Ondřej Šilhan  (2014 - U13, 2015 - U15), 6x
Pavel Bršťák  (2015 - U13), 3x
Matěj Šilhan  (2016 - U13), 3x
Natalie Štěříková  (2017 - U15), 5x

Účastníci na MČR (jen ti co nejsou uvedeni výš) :
Miluše Machková  (1974 - dorost)
Marie Rapavá  (1978 - dorost)
Zdenek Gonda  (1987 - dorost, 2005, 2006 - dosp.)
Miloš Kulda  (1987, 1991 - dosp.)
Vít Šlehubr  (2005 - U15)
Zdeněk Šlehubr  (2006 - U13)
Stanislav Newiak (2008 - vet.)
Adam Nesveda  (2009 - U13, 2011 - U15, 2013 - U17)
Jan Klimaj  (2010 - dosp.)
Ondřej Marek  (2010, 2011 - U13)
Tomáš Novák  (2015 - U15)
Klára Košťálová  (2016, 2017 - U17)
Viktor Lutsak  (2016 - U19)
Josef Kozák  (2016 - U19)
Adéla Dvořáčková  (2017 - U13)
Michal Bršťák  (2017 - U13)
Vendula Pazderová  (2017 - U19)

Účastníci na MČSR družstev dorostu :
1978, České Budějovice, 4.místo
- Jan Spazierer, Miloš Kulda, Miroslav Frank, Jaroslav Štochl (oba Březová), Jana Machková, Marie Rapavá a Lenka Marková

Účastníci na MČR družstev žáků U15 :
2000, Břeclav, 8.místo
- Karel Fassel, Vojtěch Šťastný, Richard Košek, Jakub Slanina, Miroslava Růžičková, Lenka Kudrnová a Antonie Borčíková.
2001, Český Krumlov, 4.místo
- Karel Fassel, David Petr (Ostrov), Richard Košek, Tomáš Linhart, Miroslava Růžičková, Antonie Borčíková a Lenka Kudrnová.
2013, Český Krumlov, 8.místo
- Ondřej Marek, Ondřej Valter (Teplice), Ondřej Šilhan, Simona Špuláková, Veronika Nová (Teplice) a Mai Nguyen.
2016, Český Krumlov, 8.místo
- Pavel Bršťák, Matěj Šilhan, Ladislav Lešták, Natalie Štěříková, Veronika Nováková a Anna Gruberová
2017, Pardubice, 4.místo
- Jan Hora (Bílá Hora), Matěj Šilhan, Ladislav Lešták, Natalie Štěříková, Veronika Nováková a Anna Gruberová

Stanislav Newiak
manažér odd.




Na počátku 60. let byl kromě fotbalu v Nejdku hlavním sportem lední hokej. Po pravidelných výborových schůzích ledního hokeje se skupina jejích účastníků zastavila ve škole u Miloše Říčana, který byl též učitelem na základní Škole na náměstí. V tělovýchovném kabinetu si vyzvedli badmintonové rakety, míčky a síť. Ve staré tělocvičně hráli badminton podle svých pravidel. Byly podobné volejbalu.
Když se o této partě dozvěděli podobní nadšenci v Karlových Varech, Chebu a ve Staré Roli, vzájemně se začali utkávat a postupně se seznamovali s řádnými pravidly této hry.
V roce 1965 se ozval jistý pan Holinka z okresního výboru ČSTV v Karlových Varech. Bylo zahájeno jednání o založení okresní soutěže. Hrála se v Karlových Varech, Chebu, Ostrově a v Nejdku.

Jan Machek
extrenér odd.

[Akt. známka: 1,83 / Počet hlasů: 29] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: s | Počet komentářů: 53 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

     Naši partneřikulatý roh
Hlavní partneři:
witten.gif, 2 kB
nejdek.gif, 3 kB
Partneři:

nenickacerne.jpg, 10 kB










wz.jpg, 9 kB













Dami.png, 10 kB

sourek.jpg, 10 kB

ds2.png, 10 kB




Děkujeme za podporu!

    Turnajekulatý roh
17.09.2012: Pořádame 2018 :

29.02.2008: Co nás čeká :
23-24.6. 2.GPB U13 Praha Radotín

30.6.-1.7. 2.GPB U15 Pardubice

14-15.7. 7.YCA

5-12.8. L.O.S.

25-26.8. 25.Silberlandpokal

1-2.9. 2.GPB U19 Most

1.9. GPC U13 a U17 Drive Open Aš

8-9.9. 3.GPB U13 Hradec Králové

15-16.9. 3.GPB U15 Radotín

22-23.9. 2.GPB U17 Ústí n.L.

29.9. OP družstev U13

6.10. OP družstev U15

20.10. OP jednotl.U15

27-28.10. 4.VC Aše

3.11. OP jednotl.U13

10-11.11. MČR U15 Karlovy Vary

17.11. OP jednotl.U17

25.11. OP jednotl.U19 (ne)

8-9.12. MČR U17 Brno Slatina


    Archiv 2001 - 2004kulatý roh
Předchozí verze stránek
macek.gif, 5 kB




badminton-nejdek.cz | Copyright © 2001-2011 maestro, 2005-2017 s, všechna práva vyhrazena.

Stránky jsou v provozu od 1.4.2001.

| |

Techbit.cz | Combofix.cz