18.10.09, GPB Most

Další víkend strávený v hale, tentokrát v Mostě na 3.ročníku Memoriálu Wernera Reichela st. Je to turnaj Grand Prix B. Zima ve velké mostecké hale nebyla tak velká jako při předchozích ročnících, halový teploměr ukazoval téměř 20°C. Menší hala ale nezklamala, bylo tam o poznání chladněji.

5 hráčů z nejdecké Jiskry se turnaje účastnilo – Mirka, Marcela, Michal, Jan a já.

Mix Máca a Jan.

Máca přemýšlí nad taktikou

Začnu mixem: Jan s Marcelou v třísetové hře vyhráli nad silným párem Čermák (SK Prosek Praha) / Munzarová (Spoje Praha) ? 8:21, 21:19 a 21:19. V druhém kole je čekal pár Vitvera / Pilařová P. (oba Chemička Ústí). Boj byl třísetový a vyrovnaný, nakonec ve prospěch Chemičky – 13:21, 21:15 a 18:21. Mirka hrála s Jardou Holečkem (BaC Kladno) a nepřešli již v prvním kole přes hráče Pikl / Pilařová (oba Chemička Ústí) – 13:21 a 19:21.

Dvouhra: Jan s Marcelou se dostali do druhého kola. Jan přesnou hrou přehrál často chybujícího Martina Šídu (Sla. TU Liberec) 21:11 a 21:15. Ve druhém kole hrál vyrovnaný zápas s Pavlem Vraníkem (Deltacar Ben.n/J). 17:21, 21:9 a 19:21. Honzovi se povedl druhý set, když přesnými smeči soupeře přehrál. Třetí set bohužel prohrál díky několika chybám v závěru setu. Marcela v prvním kole poměřila síly s Martinou Fartágovou (Super Stars Most). S přehledem ji přehrála 21:12 a 21:15. Lucie Grimmová (Chemička Ústí) byl už těžší oříšek. Prohraný první set 9:21. Druhý set Marcela zabojovala a svitla naděje prodloužit zápas o set třetí, rozhodující. Nevyšlo to, škoda – 18:21. Mirka skončila se dvěma šestnáctkama v prvním kole. Její soupeřkou byla Ivana Sahánková (UK Hrad. Králové) – 16:21 a 16:21. Já hrál s Otou Drudíkem (Chemička Ústí) a málem na tři sety, když jsem neproměnil v druhém setu 2 setboly – 15:21 a 20:22. Michal dvouhru nehrál.

Bárny a Jirka Hakl (Spoje Praha).

Čtyrhra: Mirka s Marcelou se dostaly přes Petru Munzarovou (Spoje Praha) a Nikol Fridrichovou (USK Plzeň) do druhého kola (výsledek zápasu doplním), ale druhé kolo již nehrály. Turnaj se přesunul do menší haly a hrací doba se protáhla do nočních hodin. Další zápas je tedy čekal téměř za hodinu a půl = skreč a cesta domů. Já s Honzou jsme měli těžké soupeře – Pavel Popilka (USK Plzeň) / Jan Kanajlo (Baník Most). Zápas byl vyrovnaný, skóre soupeře jsme dotahovali, jen závěry nám utekly díky pár nevynuceným chybám (výsledek doplním). škoda, pěkný zápas. Michal s Jirkou Haklem (Spoje Praha) také skončili v prvním kole, nevím, kdo byli jejich soupeři – doplním.