Badmintonový oddíl Jiskra Nejdek

20.-21.4.2002

V Nejdku se konal 11.Thun cup za účasti 39 hráčů a hráček 11 nejen z Čech, ale i z Německa (Landshut, Wicker).

Vítězem dvouhry mužů se stal domácí Miloš Kamaryt, který vyhrál turnaj již potřetí a vybojoval tak titul pro Jiskru Nejdek po dlouhých osmi letech.

Ve dvouhře žen dominovala chlumčanská Straková, která prošla soutěží bez většího zaváhání. Na čtvrté pozici skončila domácí Šlehubrová.

Ve čtyřhře mužů dominovala plzeňská dvojice Popilka, Paleček kteří v semifinále vyřadili domácí pár Kamaryt, Marek 2:1. Namále měli plzeňané již i ve čtvrtfinále s landshutskou dvojicí Schmidt, Maier kterou porazili 2:1. Třetí set byl těsně 17:16 a zápas byl označen jako nejhezčí v turnaji.

Ve čtyřhře žen zvítězila dvojice Sobotová, Straková která uštědřila ve finále páru Levová, Pokorná (Sokol, Svatá) dokonce i kanára. Mrzí prohra domácího páru Nováková, Kamarytová s Levovou a Pokornou ve třetím setu o tři míčky.

V mixu dominoval pár Urban, Sobotová (Chlumčany, Doubravka), který ve finále porazil domácí manželský pár Kamaryt, Kamarytová 2:1. Hezké je čtvrté místo domácí Blažejové s českokrumlovským Černým.