phpRS

    Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Seznam rubrik
TOP 15 (článků)

Historie  I. (1965-2018)

Historie II. (2018-2021)

Kontakt

    Seznam rubrikkulatý roh
mínus Aktuality
mínus Informace
plus Naše turnaje
mínus Soustředění/školení/odd.akce
mínus Výsledky dospělých
mínus Výsledky mládeže
plus Zahraniční turnaje

    Info kulatý roh


Informace

* Historie Jiskra NEJDEK 2

Vydáno dne 08. 05. 2008 (156 přečtení)



...pokračování z Historie I. (1965 -2018).

V únoru 2019 startovali sourozenci Adam Nesveda a Marcela Růžička na MČR dospělých v Plzni, v mixu i Marcela ve dvouhře skončili v 1.kole.
Naše družstvo dospělých v OP A 2018/2019 skončilo na 2.místě v sestavě - Jan Klimaj, Adam Nesveda, Viktor Lutsak, Ondřej Šilhan, Miloš Kamaryt, Ladislav Lešták, Marcela Růžička, Vendula Pazderová, Klára Košťálová a Natalie Štěříková.
V březnu vyhlášeno družstvo žáků U15 a Veronika Nováková - Sportovec města Nejdek.
V dubnu na domácím 28.Thun Cupu vybojovala Marcela Růžička Nesv. svůj šestý titul ve dvouhře (2019, 2015, 2014, 2012, 2011, 2009), její celková bilance titulů 6-8-5.
V červenci proběhlo osmidenní soustředění - 2.LOS v Nových Hamrech

za účasti 24 hráčů a hráček a 5ti trenérů.
Celoroční bilance Celostátních turnajů GPA 0-4-5 a GPB 3-0-8.
Z OP družstev U13 (Hynek Veselík, Filip Šebek, Natálie Lutsaková a Eliška Drobilová) jsme přivezli 1.místo, z OP družstev U15 (Michal Bršťák, Hynek Veselík, Filip Šebek, Veronika Nováková, Adéla Dvořáčková a Bára Krejčiříková) 2.místo.
Na říjnovém MČR U15 v Mostě vybojovala Veronika Nováková dva tituly Mistryně České republiky (17-24,1,1),

na turnaji ji doprovodil Michal Bršťák, bohužel skončil v 1.kole dvouhry i mixu.
Koncem října proběhlo třídenní soustředění v Lázních Kynžvart

za účasti 16ti našich hráčů a 5ti trenérů.
Bronz z MČR U17 v Ostravě, na listopadovém MČR startovalo kvarteto Matěj Šilhan (17-24,9-16,17-24), Ladislav Lešták (17-24,x,9-16), Veronika Nováková (x,3,5-8) a Natalie Štěříková (9-16,3,9-16).

Po 41 letech jsme se zúčastnili MČR družstev dorostu U19 v Brně v sestavě Ladislav Lešták, Matěj Šilhan, Ondřej Šilhan, Natalie Štěříková, Vendula Pazderová a Veronika Nováková a bylo z toho dělené 13.místo.
Na MČR U13 v Českém Krumlově startovalo duo Hynek Veselík (čtyřhra a mix) a Natálie Lutsaková (dvouhra a mix), bohužel skončilo v 1.kolech.
Na MČR U19 v Orlové 2019 startovalo kvarteto Ladislav Lešták (mix), Ondřej Šilhan (čtyřhra a mix), Vendula Pazderová (čtyřhra a mix) a Natalie Štěříková (dvouhra, čtyřhra a mix), bohužel skončilo v 1.kolech.

V lednu 2020 na MČR dospělých v Plzni startovalo historicky nejvíc - pětice Adam Nesveda (dvouhra), Ondřej Šilhan (mix), Veronika Nováková (čtyřhra), Natalie Štěříková (dvouhra a čtyřhra) a Marcela Růžička (mix). Do druhého kola postoupil pouze smíšený pár O.Šilhan/M.Růžička!
Naše družstvo dospělých ve 2.lize Jiho-Západ (dříve OP A) 2019/2020 skončilo na 1.místě v sestavě - Adam Nesveda, Viktor Lutsak, Ondřej Šilhan, Miloš Kamaryt, Ladislav Lešták, Matěj Šilhan, Marcela Růžička, Vendula Pazderová, Natalie Štěříková, Klára Košťálová a Veronika Nováková, kvalifikace o 1.ligu byla zrušena ČBaS ze známých smutných důvodů - Covid 19.
V TOP 20 mládeže klubů/oddílů ČBaS 2019 jsme skončili na fantastickém 8.místě celé ČR!.
V srpnu proběhlo sedmidenní soustředění - 3.LOS v Březové

za účasti 28 hráčů a hráček a 5ti trenérů.
V září na OP družstev U15 - 2.místo (Miroslav Macháň, Hynek Veselík, Antonín Bršťák, Adéla Dvořáčková, Eliška Drobilová a Julie Dvořáčková). Do OP družstev U13 jsme se bohužél přihlásili jako jediní.
Veteráni přivezli tři medaile z MČR, Josef Špulák (65+) stříbro ve dvouhře a bronz ve čtyřhře, Zdeněk Gonda (50+) stříbro ve čtyřhře.
Náš 29.Thun Cup vyhrál M.Ludík z Brna (Mistr ČR 2017) a K.Foo Kune z afrického Mauricia.
Sportovcem města Nejdek za rok 2019 byly v prosinci vyhlášeny Veronika Nováková (st.žactvo) a Natalie Štěříková (dorost).
Mistrovství ČR U13, U15, U17, U19 byla přesunuta na rok 2021.

Rok 2021

Hráči a trenéři startují také v zahraničí – Německo, Itálie, Rakousko, Dánsko, Taiwan, Francie, Vietnam, Slovensko, Finsko, Irsko, Španělsko, Lucembursko, Kypr, USA, Slovinsko, Mauritius, Trinidad & Tobago, Švédsko, Maďarsko, Chorvatsko a Malta.

Pořádáme také mezinárodní turnaje dětí a dospělých (Thun cup, Witte cup, Victor cup.)

Statistika medailí z PČSR/MČR:
Jiří Šťastný             0-0-1 (197x - dosp.), 2x
Karel Fassel            0-0-3 (1999 - U13, 2001 - U15), 2x
Mirka Růžičková      1-0-3 (2002 - U15, 2005, 2006 - U19), 11x
Marcela Růžička Nesvedová  0-0-1 (2007 - U17), 10x
Veronika Nováková  2-2-5 (2016, 2017 - U13, 2018, 2019 - U15, 2019 - U17), 11x
Natalie Štěříková   0-0-1 (2019 - U17), 10x

Miloš Kamaryt    3-3-2 (2015, 2016, 2017, 2018, 2019 - vet.50+)
Josef Špulák       0-2-2 (2015 - vet.60+, 2020 - vet.65+)
Zdeněk Gonda    0-1-0 (2020 - vet.50+)

Čtvrtfinalisté z MČR (jen ti co nejsou uvedeni výš) :
Antonie Borčíková  (2001 - U13), 1x
Tomáš Linhart  (2002 - U13), 2x
Michal Bernášek  (2002 - U13), 1x
Simona Špuláková  (2012 - U13), 1x
Ondřej Šilhan  (2014 - U13, 2015 - U15), 9x
Pavel Bršťák  (2015 - U13), 3x
Matěj Šilhan  (2016 - U13, 2018 - U15), 6x

Účastníci na PČSR/MČR (jen ti co nejsou uvedeni výš) :
Miluše Machková  (197x - dorost)
Marie Rapavá  (197x - dorost)
Zdeněk Gonda  (1987 - dorost, 2005, 2006 - dosp.)
Miloš Kulda  (1987, 1991 - dosp.)
Vít Šlehubr  (2005 - U15)
Zdeněk Šlehubr  (2006 - U13)
Stanislav Newiak (2008 - vet.)
Adam Nesveda  (2009 - U13, 2011 - U15, 2013 - U17, 2019, 2020 - dosp.)
Jan Klimaj  (2010 - dosp.)
Ondřej Marek  (2010, 2011 - U13)
Tomáš Novák  (2015 - U15)
Klára Košťálová  (2016, 2017 - U17)
Viktor Lutsak  (2016, 2018 - U19)
Josef Kozák  (2016 - U19)
Adéla Dvořáčková  (2017, 2018 - U13)
Michal Bršťák  (2017 - U13, 2019 - U15)
Vendula Pazderová  (2017, 2019 - U19)
Ladislav Lešták  (2018, 2019 - U17, 2018, 2019 - U19)
Natálie Lutsaková (2019 - U13)
Hynek Veselík (2019 - U13)

Účastníci na PČSR/MČR družstev dorostu :
1978, České Budějovice, 4.místo
- Jan Spazierer, Miloš Kulda, Miroslav Frank, Jaroslav Štochl (oba Březová), Jana Machková, Marie Rapavá a Lenka Marková
2019, Brno, dělené 13.místo
- Ladislav Lešták, Matěj Šilhan, Ondřej Šilhan, Natalie Štěříková, Vendula Pazderová a Veronika Nováková

Účastníci na MČR družstev žáků U15 :
2000, Břeclav, 8.místo
- Karel Fassel, Vojtěch Šťastný, Richard Košek, Jakub Slanina, Miroslava Růžičková, Lenka Kudrnová a Antonie Borčíková.
2001, Český Krumlov, 4.místo
- Karel Fassel, David Petr (Ostrov), Richard Košek, Tomáš Linhart, Miroslava Růžičková, Antonie Borčíková a Lenka Kudrnová.
2013, Český Krumlov, 8.místo
- Ondřej Marek, Ondřej Valter (Teplice), Ondřej Šilhan, Simona Špuláková, Veronika Nová (Teplice) a Mai Nguyen.
2016, Český Krumlov, 8.místo
- Pavel Bršťák, Matěj Šilhan, Ladislav Lešták, Natalie Štěříková, Veronika Nováková a Anna Gruberová
2017, Pardubice, 4.místo
- Jan Hora (Bílá Hora), Matěj Šilhan, Ladislav Lešták, Natalie Štěříková, Veronika Nováková a Anna Gruberová
2018, Brno, 6.místo
- Matěj Šilhan, Michal Bršťák, Hynek Veselík, Veronika Nováková, Anna Gruberová a Adéla Dvořáčková

Stanislav Newiak
manažér odd.


Na počátku 60. let byl kromě fotbalu v Nejdku hlavním sportem lední hokej. Po pravidelných výborových schůzích ledního hokeje se skupina jejích účastníků zastavila ve škole u Miloše Říčana, který byl též učitelem na Základní škole na náměstí.
V tělovýchovném kabinetu si vyzvedli badmintonové rakety, míčky a síť. Ve staré tělocvičně hráli badminton podle svých pravidel. Byly podobné volejbalu.
Když se o této partě dozvěděli podobní nadšenci v Karlových Varech, Chebu a ve Staré Roli, vzájemně se začali utkávat a postupně se seznamovali s řádnými pravidly této hry.
V roce 1965 se ozval jistý pan Holinka z okresního výboru ČSTV v Karlových Varech. Bylo zahájeno jednání o založení okresní soutěže. Hrála se v Karlových Varech, Chebu, Ostrově a v Nejdku.

Jan Machek
extrenér odd.

[Akt. známka: 1,40 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: s | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

     Naši partneřikulatý roh
nejdek.gif, 3 kB
witten.gif, 2 kB
nenickacerne.jpg, 10 kB













wz.jpg, 9 kB



Nesveda 2018.png, 10 kB







Dami.png, 10 kB





sourek.jpg, 10 kB


Děkujeme za podporu!

    Turnajekulatý roh
17.09.2012: Pořádáme 2021 :
20.3. GPC U19 23.Witte Cup

24.4. GPC 30.Thun Cup

29.02.2008: Co nás čeká :

15-17.1. zrušenoMČR U19 družstev (2020) Dobřany

13-14.3. MČR U13 (2020) Český Krumlov

13-14.3. MČR U19 (2020) Praha-Štěrboholy

3-4.4.MČR U17 (2020) B.Most

17.-18.4. MČR U15 (2020) Ostrava


    Archiv 2001 - 2004kulatý roh
Předchozí verze stránek
macek.gif, 5 kB




badminton-nejdek.cz | Copyright © 2001-2011 maestro, 2005-2020 s, všechna práva vyhrazena.

Stránky jsou v provozu od 1.4.2001.

Techbit.cz | ČBaS | ZpčBaS